Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Malware na Uloz.to využívá open source Bitcoin miner od Karel - Hledal jsem, ale úplně všechny detaily jsem nepochopil....

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 8. 2013 16:16

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  Hledal jsem, ale úplně všechny detaily jsem nepochopil. Zjednodušeně se jedná o program, který hledá nějaký řetězec. Zkouší všelijaké kombinace a ověřuje, zda splňují nějakou podmínku. Nalezení výsledku je pak odměněno bitcoinem. Ten detail co mi není jasný je, zda:
  1. Se jedná o něco jako SETI@HOME, kde zadavatel výpočtu odměňuje dodavatele výsledku
  2. Samotný výsledek je bitcoin

  Přikláním se k možnosti 2, protože bitcoin je založen na cryptografii a "mining" je označován za způsob, jakým bitcoin vzniká. Proti tomu ale ukazují informace, že počet takto vydolovaných bitcoinů je uměle snižován na polovinu každé 4 roky. Možná je to nějaká kombinace, kdy zadavatel uvolní část řetězce a vy pak hledáte doplněk tak, aby to dohromady splnilo nějaké podmínky. Takových řešení by pak bylo více, každé by bylo bitcoinem a patřilo by tomu, kdo by ho jako první nahlásil.

  Podstatné je asi to, že se řeší nějaká výpočetně náročná úloha, za jejíž řešení máte bitcoin. Důležité je to, že to těch bitcoinů nachází jen absolutní minimum a je to spíše o náhodě. Proto čím silnější HW a čím více HW, tím větší šance, že najdete bitcoin. Náklady na energii jsou sice malé, ale šance něco najít je také malá. Proto někteří hledají způsob, jak to počítat na velkém množství HW, který je nic nestojí.