Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Máme nový design! od Michal Turek - Nejdřív jsem myslel, že se něco pokazilo a...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 9. 2006 18:24

  Michal Turek
  Nejdřív jsem myslel, že se něco pokazilo a zkusil třikrát refresh, pak jsem si myslel, že opera není podporovaná, pak jsem zkusil firefox s konquerorem a zjistil, že je to, i když se to zdá neuvěřitelně, opravdu záměrem ("optimalizováno pro IE 6.0 a 1024x768" jsem nehledal, natolik rootu ještě věřím :-). A abych zbytečně neplkal do větru, uvádím několik postřehů (pouze indexová stránka, dál jsem raději neklikal ;-)

  - všechny články zarovnat na střed, ten schod za prvními dvěma je příšerný

  - ve výpisu článků odstranit (přesunout třeba pod reklamy vpravo) všechno, co tam nemá co dělat (Diskuzní fóra, reklamu Jak na Linux, Poslední změna ve wiki), když je to výpis článků, tak jenom články, člověk pak uvažuje "je to už konečně všechno, nebo mám rolovat dál?", o tom, že je to naprosto nepřehledné/rušivé ani nemluvě

  - ikony mohou být dobrý nápad, ale měli by být ROZLIŠITELNÉ na první pohled, ne že z půl metru začnou splývat v oranžovo šedý zmatek, který jenom zabírá místo, možná i zmenšit

  - textu vpravo u ikon článků nastavit margin-left: <šířka_ikony>px; a ikoně float: left; a umístit je hned pod nadpis - při 1024x768 rozlišení text přetíká i pod obrázek

  - sjednotit barvy - pozadí zpráviček, blogů, nejčteních článků atd. (hlavně neříkejte, že to je schválně kvůli rozlišení na první pohled - není)

  - jedna reklama s rámečkem, druhá bez, něco s výrazným rámečkem něco s nevýrazným, něco zaoblené, něco hranaté - mám pokračovat?

  - vypadá to přeplácaně až stísněně, chtělo by to provzdušnit

  - A nakonec: http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.root.cz%2F - This page is not Valid XHTML 1.0 Transitional!
 • 7. 9. 2006 20:19

  Petrjr (neregistrovaný)
  Tak k tomuto se připojuji. Obzvláště k prvním dvěma bodům:

  - Něco udělat se schodem za prvními dvěma články
  - Netrhat články. Rozhodně diskuse nemá uprostřed co dělat. Vadí, když hledám starší články a obráceně překáží články když hledám diskusi.
  ...
  - ikony budiž, moc se jimi neřídím, ale pravda až po přečtení námitek jsem si všimnul že nejsou všechny stejné
  - barevné sjednocení pozadí - to je snad jediné, co se mi celkem líbí, ani to není moc velký kanárek
  - přeplácané mi to také připadá, ale možná si časem zvyknu
 • 7. 9. 2006 22:54

  mys elf (neregistrovaný)
  Perfektní postřehy, v podstatě souhlasím se vším.

  K těm ikonám - to logo Roota tam má jenom dvě funkce - honění ega a zhoršení čitelnosti ikony. Jestli ta ikona s tím psychedelickým oknem pod Tuxem znamená, že se Root hodlá výrazněji zabývat Windows, tak to je teda pěkná prasárna.
 • 7. 9. 2006 22:55

  mys elf (neregistrovaný)
  A co má, do háje, myš společného s operačními systémy? Nekoupil Roota Hlavenka?