Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft a Qualcomm pracují na emulaci x86 na Snapdragon od Kate - – Widle v mobilnim zeleze neumej fungovat. Ale uměj....

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 12. 2016 21:42

  Kate (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  – Widle v mobilnim zeleze neumej fungovat.
  Ale uměj. Windows Mobile mi nesedí, ale svižné to je. A jestli půjdou cestou hybridního řešení jako Ubuntu, kdy se na plnohodnotné rozhraní systém přepne až po připojení monitoru / zasazení tabletu do docku, nevidím problém ani s dekstopovými windows na Armu.
  – sou ty widle liny jak svin
  Měla jsem v ruce mobil s Windows Phone 8, 700 Mhz jednojádrem a 512 MB RAM. Android by na tom hardware byl celkem líný, Windows Phone v pohodě. Jen to (překvapivě) neudrželo moc běžících aplikací v paměti.
  – Uvedom si laskave, ze 100% vsech widloapek je navrzenych ... pro desktop.
  Oni vážně nechtějí provozovat dekstopové aplikace na mobilu bez monitoru.

  – První pentia nezvládaly emulovat osmibity
  To vyprávěj někomu jinému :) Měla jsem jak osmibity, tak 486 a následně 166Mhz Cyrix, což bylo někde na úrovni pentia P45. V pohodě jsem na tom pařila hry pro osmibitový NES, Gameboy, rozchodila emulátor Commodore 64 a ZX Spectrum. A fíha, 5 Mhz osmibit? Takových moc nebylo :) Přes tu hranici se osobní počítače přehouply spíš později (pokud nepočítám 8bit mikrořadiče, u kterých vývoj pokračuje dodnes) 16 bit počítače typu Atari ST. Tam už bych si menší obtíže v emulaci představit dovedla.

  Microsoft opravdu nemám ráda, ale rozhodně ho nechci podceňovat.