Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft a Qualcomm pracují na emulaci x86 na Snapdragon od Lael Ophir - Ad klidně si to prodávejte, zahrňte do svého...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 12. 2016 22:35

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

    Ad klidně si to prodávejte, zahrňte do svého projektu. Dělejte si s tím jak je libo. Samozřejmě za podmínek, daných licencí - bohužel podmínkou té licence je to že uvolníte váš zdroják, pokud i jen dynamicky linkuje GPL kód. A to prodej vašeho SW "nakaženého" GPL licencí velmi komplikuje. První zákazník dostane k vaší aplikaci zdroják, a smí ho bez omezení šířit. Fakt tohle nevidíte jako poměrně zásadní problém?

    Ad tím se neliší GPL od jakékoli jiné, u všech musíte dodržovat podmínky dané licencí, že - to jistě ano. Akorát podmínky licence GPL jsou prostě špatné pro business. Proč myslíte že i milovníci open source jako Google, IBM a Oracle neuvolňují zdrojáky svých klíčových aplikací jako Google Search, DB2, Lotus Domino/Notes, Oracle RDBMS atd.? Protože dobře vědí, že když si jejich SW může každý stáhnout zdarma, tak se zákazníkům nebude chtít platit. A když třeba Oracle nalinkuje ve svém RDBMS jedinou GPL knihovnu, musí uvolnit zdroják. To je jako minové pole, a použití nějaké GPL knihovny "zdarma" pak vyjde zatraceně draho.