Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft bude v cloudu spolupracovat s Red Hatem od Lael Ophir - Ad user vetsinou chce poznat, kde jedno wokno...

 • 5. 11. 2015 19:23

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.52.broadband11.iol.cz

  Ad user vetsinou chce poznat, kde jedno wokno zacina a druhy konci - to je věc pár hodin zvyku, a to ať už měníte prostředí jakkoliv.

  Ad stejne tak vetsinou chce videt, ktera z tech hruz ma zrovna focus, a ne neustale lovit krysou - focus follows mouse naopak velmi leze na nervy mě. Píšu do jednoho okna, pohnu myší, a píšu jinam. Nikdy jsem si na to nezvyknul.

  Ad Protoze (na tom dotykaci!!!) se oteviraj ty dlazdicoidni appky ... do klasickyho okna, a tudiz - to má vás kolega špatně nastavené. Samozřejmě se to dá vybrat.
  http://cdn5.howtogeek.com/wp-content/uploads/2015/07/650x305ximg_559c9ea633f0a.png.pagespeed.ic.oUeMImZ3lz.png

  Ad na 10 nefungujou asociace a neustale se ti podrukama menej - zvláštní, mě asociace drží ve všech verzích Windows, včetně Win10.

  Ad virtualni plochy - mám založené dvě, abych to zkusil. Vyjma úvodního zkoušení jsem je nikdy nepoužil. Nevím co s těmi virtuálními desktopy linuxáci pořád mají.

  Ad dialogovy okna oteviraj zcela nadnodne vsude mozne - toho jsem si nevšiml, ale pokud se to děje, tak jde o chybu aplikace. Funkce MesageBoxEx má dostat parametr hWnd, který ukazuje majitele okna. Ale tohle má MS nejspíš ošetřené. Co ošetřit moc nejde je pokud aplikace špatně inicializuje koordináty okna.

  Ad pak se ti stejne vse natlaska na taskbar, bez ohledu na plochu - to se dá nastavit. Default je zvolený tak, aby uživatel viděl na taskbaru všechny aplikace, což má být podle MS dobrá věc. Mě je to osobně úplně jedno.
  http://www.windowscentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/larger_wm_brw/public/field/image/2015/08/windows-10-mutitasking-settings.jpg