Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Microsoft chce 15 USD za každý androidí telefon od Samsungu od VM - Já chci taky 15USD za každý telefon co...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 7. 2011 8:54

  VM (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Já chci taky 15USD za každý telefon co prodají. Měl bych zajištěný příjem, a nemusel bych pracovat. Takže bych si měl taky něco patentovat. Třeba držení telefonu u ucha, to určitě ještě nikdo nemá. A bude to zhruba stejně inovativní jako ty jejich patenty.

 • 8. 7. 2011 15:01

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  Držení telefonu u ucha nikdo opravdu patentované nemá a asi ani dlouho mít nebude. Na druhou stranu nedržení telefonu u ucha již patentované je. A těch patentů je hned několik, jeden na to, že máte sluchátka, druhý na to, že nedržíte telefon před pusou jako mikrofon, ale že máte speciální mikrofon spojený se sluchátky (jak to znáte od letových dispečerů - tady je navíc ta legrace, že za jeden výrobek (sluchátka s mikrofonem) platíte různým vlastníkům různých patentů podle toho, na co se sluchátka použijí), další patent je o tom, že mikrofon není pevný, ale jen tak "visí" na kablíku od slouchátek, který jde poblíž vaší pusy atd. Docela by mně zajímalo, kolik a komu platí firmy vyrábějící hands free sady. To je holt ten svět inovací a patentů. Těžko říci zda je to dobře nebo ne, ale prostě to tak jednou je a velké firmy se podle toho musí chovat. Že je Microsoft zlý vlk víme, ale také by nám mělo být jasné, že on se tak chovat musí. Nekousnout by bylo známkou slabosti a to se v businessu neodpouští.