Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft koupil Xamarin, multiplatformní řešení pro C# od Lael Ophir - Bohužel telefon s Androidem je sázka do loterie....

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 2. 2016 18:26

  Lael Ophir (neregistrovaný) 2a01:490:16:----:----:----:----:----

  Bohužel telefon s Androidem je sázka do loterie. Možná poběží relativně v pohodě. Možná se bude sekat a restartovat, přehřívat a žrát baterku. Možná si stáhnete ze Storu piškvorky, které vám vybílí bankovní konto nebo pošle během měsíce tisíc placených SMS. A možná vám někdo pošle MMS, díky kritické chybě v Androidu vám vybílí vám konto, a ani si nebudete muset nic instalovat. Nakonec to že operátoři kvůli kritickým chybám Androidu zablokovali MMSky snad hovoří za vše. Bohužel ty kritické bezpečnostní problémy cca miliardy telefonů už nikdo neopraví.

  Osobně moc nechápu, jak mohou Android používat mohou zdravě (a někteří až nezdravě) paranoidní jedinci, kteří o kus vedle diskutují o tom že je neskutečné šmírování, když OS posílá hlášení o pádu aplikace. Na jejich místě bych telefonu s Androidem nesvěřil snad ani seznam kontaktů. A oni na něm klidně mají uložená hesla, používají ebanking a ssh klienta kterým se připojují na produktivní stroje? OMG.

  Jinak není pravda, že by autoři SW na Windows Phone/Mobile kašlali. Kašlou na Firefox OS, Ubuntu Phone, BlackBerry a další. Na WP je situace relativně slušná. Plus bude ještě lepší. Jednak postupně přicházejí Universal Apps, a pak MS vyvíjí převod aplikací z iOS. Koukněte se, jak už v rané beta verzi můžete převést hru pro iOS na nativní aplikaci pro Windows (včetně Windows Phone/Mobile) během pěti minut:
  https://www.youtube.com/watch?v=L7Y6YlWuHQ8