Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft nabídne oficiální předplatné Windows 10 pro firmy od Lael Ophir - Ad zůstanou mimo pro MS tak potřebný vendor-lockin...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 7. 2016 13:15

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

  Ad zůstanou mimo pro MS tak potřebný vendor-lockin - hlavně přijdou o možnost otevírat a tvořit soubory, se kterými pracují všichni ostatní.

  Ad Pro domácího uživatele jsou to, kromě her, okrajové potřeby - domácí uživatelé dělají na PC spoustu věcí, a velká část jich nevystačí s kombinací browseru, LO a terminálu. Navíc na Linuxu musí řešit spoustu problémů se vším, od výdrže na baterie, přes to že po patchování nenajede GUI nebo něco jiného až po obecnou uživatelskou nepřívětivost. O tom se nakonec píše třeba i tady:
  http://www.root.cz/zpravicky/jak-obtizne-se-instaluji-hry-na-linuxu/

  Ad Linux dosáhl podle NetMarketshare už 2% - podle StatCounteru 1.46%, podle Steamu 0.95%. Pokud se projekt po 25 letech snažení dostane na 1% desktopů (OK, možná 2% :)), přestože je zdarma, tak je něco silně špatně. A to něco jsem vám linkoval.

  Ad "We face significant competition..." - samozřejmě. Například pro spoustu lidí v rozvojovém světě je smartphone první a jediný počítač, který kdy měli. Pro business MS (ale i Apple a dalších) je to risk, protože aby si lidé přečetli zprávy a vlezli na Facebook, nepotřebují už v každé domácnosti velké hučící PC nebo drahý notebook. Je dost možné, že se PC vrátí do éry přes masovým rozšířením, a bude z něj opět "jenom" nástroj pro profesionály. Tomu se MS snaží předejít uváděním inovativního HW (MS Surface), tlakem na cenu HW (směšně levné noteboky), vývojem vlastní mobilní platformy (nic moc úspěch, i když ve srovnání s Linuxem na desktopu...) a posílením přítomnosti na nových platformách (MS Office, Cortana a další na iOS a Androidu; UWP se záběrem desktop + tablet + telefon; pořízení Xamarinu). BTW podobnou analýzu rizik předkládají firmy obchodované na burze regulátorům trhu odjakživa, a pravidelně jsou v nich podobné věci.