Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft nebude moci podle rozhodnutí soudu prodávat Word v USA od Lael Ophir - Jsou různé modely, jak dělat noviny. Seriózní noviny...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 8. 2009 15:12

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.net.upc.cz

  Jsou různé modely, jak dělat noviny. Seriózní noviny kupují lidé mimo jiné právě proto, že se nedopouštějí (tak často) bulvarizace tématu, a snaží se říct něco o podstatě popisovaného jevu. Protože většina lidí jsou slabomyslní idioti, odpovídají tomu i většinová média. Nakonec i v kultuře můžete vidět, že jsou nejúspěšnější Karel Gott, Eva a Vašek, Lunetik a podobné příšernosti. Prostě to odpovídá zájmům prostého lidu.
  Na regálech v supermarketech můžete najít zdraví neškodící éčka. Jde o látky schválené k použití v potravinářství, ne o zákeřné jedy. Samozřejmě se občas zjistí, že něco není až tak bezpečné :). Detaily zde. Vyjma toho ale v supermerketech najdete organické (bio) potraviny, a ve spoustě případů i vysoce kvalitní potraviny. Jenže proč má obchod nabízet kvalitní zboží, když ho zákanzíci nechtějí? Čech si rád koupí nejlevnější špekáčky složené z vody, sádla, sojové bílkoviny a zvýrazňovače chuti E621. Několikrát dražší grilovací klobásy vyrobené ze 125kg masa na 100kg výrobku nechce. Delvita a Carefour zkoušely prodávat lepší potraviny, ale zákazníci je prostě nekupovali. Ještě 20 let po pádu komunismu lidé nevědí, že na kvalitě záleží, a proto je pro obchodníky zásadní být „jedničkou mezi nejnižšími cenami“. Zákazník to chce, zákazník to dostane.
  Root je přece tvořen dobrovolníky zaměřenými na Linux. A kde jsou dobrovoníci, tam je jen kvalita, a vše je dobré. Nebo snad ne? :) A tvrdit něco o plíživé indoktrinaci na serveru plném lidí, kteří považují OS za náboženství, a dost tvrdě se brání „nevhodným“ faktům, to chce opravdu odvahu :)
  Polarizace světa je nesmysl. ČR je jednou z nejvíce rovnostářských zemí na světě, a zkuste si holt zvykat, že to tak nebude navždy. Blisty mají občas zajímavé články, ale velké procento je jich naprosto mimo. Stavění na faktech vytržených z kontextu, překroucený náhled na věc, a ten celkový ublíženecký a alarmistický styl mi prostě nesedí. A halonoviny? To si snad děláte srandu. Z toho komunistického plátku, který na věci nazírá filtrem jejich úchylného pohledu na svět, je mi na zvracení.
  Nevím jaký „mediální cirkus kolem důchodové reformy a mandatorních údajů“ máte na mysli. Jenom vím, že součaný důchodový systém bude potřebovat změnu, a mandatorní výdaje se vymkly kontrole. Minimálně to druhé ale není česká specialita. Například Itálie má státní dluh ve výši 104% HDP, Francie 64% HDP. Důvodem je pochopitelně nerovnováha příjmů a výdajů, a neochota politické reprezentace to řešit. V Itálii zadlužili každého člověka (včetně důchodců a novorozenců) částkou přes třicet tisíc USD, tj. více než 600k CZK. Kupodovu ani tam nikdo nebije na poplach, a dluh se dál vrší. Hlavně že v celé Evropě dostává různé dávky snad úplně každý, a lidé je považují za přilepšení k platu. Původně to má být prostředek, jak ochránit lidi v problémech před smrtí hladem. Za tuhle degeneraci může politická levice, a bude to samozřejmě tím horší, čím déle to bude trvat. V ČR jsme zatím nasbírali „jen“ okolo 30% HDP, tj. asi 100k Kč na osobu. Vzhůru do Evropy :)