Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft nechce podporovat WebGL od pravdokop - Je to asi zbytečné, ale znovu to zkusím: Ve...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 6. 2011 2:31

  pravdokop

  Je to asi zbytečné, ale znovu to zkusím:
  Ve Widlích 99% uživatelů klikne na setup.exe, stažený odkudkoliv, a spustí tak potenciálně jakýkoliv neověřený binární kód, který se tam skrývá. To, že tam je "jen" ZIP a MSI balíček, si právě jen myslí (ikdyž spíše je jim to zcela fuk :-)).

  Pokud jde o WebGL, stále jen opakujete mantru (stejně ochotně jako Mrkvosoft a možná i jiní), že je to velice špatně napsaná specifikace a musí se od základu přepracovat. Na "podporu" svého tvrzení přihodíte JPEG obsahující spustitelný program. Tak tímhle argumentem mohu nařknout z nebezpečnosti jakýkoliv grafický program pracující s JPEGem :-D.

  Mrkvosoft nemusí a ani nemůže (naštěstí) ve specifikaci WebGL nic měnit, může ale spolupracovat na odstranění bezpečnostních rizk spojených jak s WebGL, tak s 3D grafikou v prohlížeči v jakékoliv formě. A to on dělat nechce, raději plive a zveličuje problémy jiných. Jako vždy, když mu ujel vlak a někdo jiný by mu mohl ukrást potenciální zisky z patentované technologie a vůbec ohrozit jeho dominantní postavení žáby na prameni světového SW.

  Pokud to chcete opravdu vědět, tak mnohem více věřím nativní zadrátované funkcionalitě v prohlížeči, než pluginu, který může opravdu vše, nehledě na to, že mi jej mohl útočník podstrčit. Byl bych blázen, kdyby tomu bylo jinak. Btw, oním "každým WebGL elementem" patrně myslíte tag <canvas>, běžně v HTML5 používaný i na 2D grafiku, jiný tam totiž v souvislosti s 3D není.

  Na závěr řečnická otázka, týkající se bezpečnosti jak pluginů tak instalátorů typu setup.exe: Pod jakými právy pracuje 99% uživatelů Widlí a proč? :-)