Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft, Nokia a Oracle si stěžují na zneužívání dominantního postavení Androida od braqela - Tady nejde o nějaké zneužívání Androidu. Skutečná podstata...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 4. 2013 21:54

    braqela (neregistrovaný) 78.157.139.---

    Tady nejde o nějaké zneužívání Androidu. Skutečná podstata problému je, že generace, která je totálně závislá na woknech, protože tenkrát v našem prostoru nic jiného nebylo, je nahrazena další generací, která už vyrostla v prostředí alternativních OS a je jí jedno na čem jede. Hlavně, když je to zdarma a dělá to, co má. Tedy Macroshit si vlastně stěžuje, že jej opouští jeho ovce, které byly na něm zcela závislé a mohl si dělat s nimi co chtěl. A chce, aby EU mu je nahnala zpět do jeho náruče.
    Podle mě počátek vzpoury userů proti M$ začal Vistou. Tam poprvé useři se vzepřeli a řekli takto ne. Sice MS viděl, že to opravdu začíná praskat, tak vydal SP v podobě W7, ale už placený SP. Upadl do spokojenosti, že W7 měly úspěch, ale ne už takový, že by nahradily XP. Jenže mezi tím se nenápadně prodralo Ubuntu do stavu použitelnosti a začalo se šířit mezi prostým lidem. A tento okamžik MS buď prošvihl nebo ignoroval. Na každý pád je to ten pověstný kamínek, co strhl lavinu, jejímž výsledkem je Android jako začátek, teď je Ubuntu ve stavu, kdy je schopno nabídnout stejné prostředí od desktopu, přes tablet k mobilu a to tak nějak MS nemá a i kdyby měl, tak ne zdarma.
    Tedy i když to nevypadá, tak MS už teď žije z podstaty a řekl bych, že tady v tom drobném HW mu ujel vlak a pozvolna se zmenšuje jeho životní prostor a je docela možné, že wokna skončí pouze jako firemní OS, nebo bude přežívat na zkomírajícím klasickém desktopu. Jestli to půjde takto dál s podporou Linuxu, či spíše opensource obecně, tak za takových 5 let pokud se MS neprobere, bude jeho impérium značně v rozkladu. A dorůstá další generace, která MS bude ignorovat ještě víc než ta, co došla po nás.