Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft, Nokia a Oracle si stěžují na zneužívání dominantního postavení Androida od Karel - Ta otázka je velmi podobná té, zda přibalení...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 4. 2013 10:16

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  Ta otázka je velmi podobná té, zda přibalení Internet Exploreru zdarma do každé instalace MS Windows je v pořádku. Nic vám nikdy nebránilo nainstalovat si prohlížeč jiný a Internet Explorer nepoužívat. Navíc byl zadarmo.

  A odpověď, zda je toto chování zneužitím dominantního postavení už známe - ano, je.

  Takže řešení bude asi opět šalamounské - při prvním nastartování mobilu se vás bude muset zeptat, zda chce standardní Android, nebo CyanoGenMod, nebo něco dalšího.

  Aby nedošlo k omylu - já jsem proti tomu to řešit, stejně jako jsem nechápal proč se vede křížová výprava proti Internet Exploreru na poli EU místo na poli technologickém. Každopádně jsem pro, aby se měřilo oběma stejným metrem. Obzvláště když vím, že jsem hloupý - v době sporu kolem IE mi řada diskutujících narovinu řekla, že "jestli ten problém nevidíš, tak jsi blbej". Neviděl jsem ho tehdy a ani teď ho nevidím. Ale byl jsem poučen, že to ještě neznamená, že tu ten problém není.