Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft, Nokia a Oracle si stěžují na zneužívání dominantního postavení Androida od Vít Šesták (v6ak) - > Každopádně jsem pro, aby se měřilo oběma...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 4. 2013 19:14

  Vít Šesták (v6ak)

  > Každopádně jsem pro, aby se měřilo oběma stejným metrem.

  To jsem taky. Ale jestli ten stejný metr má znamenat, že po provedení jedné blbosti budeme provádět další blbosti stejného typu, tak nevím.

  Chápu námitku, že pokud toto Google ustojí, není s tím spojeno, že by byl Ballot screen odstraněn. Ale znamená to, že kvůli jednomu pokřivení máme akceptovat další pokřivení? Že se tato dvě pokřivení vyrovnají? No nevím. Ono se to blbě vyčísluje. Neumím odpovědně říct, kam přesně vede Ballot Screen (Něco je jasné, ale přesně to spočítat neumím.) ani kam případně povede zatím ještě neznámá regulace pro Google. Jak moc se vzájemně vyruší a jak moc budou mít jiné dopady, to si fakt netroufám odhadnout.

  Proto budu radši, když to neprojde. To říkám, přestože držím akcie Nokie. Akcie Googlu nedržím.

  Kdyby si Google vymohl, že MS bude muset mít dvouprohlížečový Ballot Screen (IE a Chrome) a MS teď chtěl třeba na Androidu třeba dvouvyhledávačový Ballot Screen (Google a Bing), byla by to trošku jiná situace. Ty firmy by si pak neměly co vyčítat. Ani to by nebylo ale úpně čisté.