Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft, Nokia a Oracle si stěžují na zneužívání dominantního postavení Androida od Indrax - byly tam právě že _dva_ problémy: 1.) oficiálně možná...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 12. 2013 16:13

  Indrax (neregistrovaný) 46.167.205.---

  byly tam právě že _dva_ problémy:
  1.) oficiálně možná ne, ale existovaly "drobné technické diskompatibility", kvůli kterým jeden čas opravdu nebylo možné NN nainstalovat (to mám z druhé ruky, ale zní to věrohodně).
  2.) na tohle pravděpodobně ostatní naráželi - IE opravdu dost dobře nepoužívat nešlo, obsahoval totiž techniku "zpětného háku": místo postupu "vyvolání fce ve vrstvě N" -> "provedení ve vrstvě N-1" se funkce obrátí nazpátek na "zahákovaný" program ve vyšší vrstvě a výsledek jen přepošle. Osobně vyzkoušeno: IE jsem pochopitelně ihned deaktivoval, ale odinstalovat ho nešlo; když jsem po chvíli chtěl změnit tapetu, vykouklo na mě okýnko "Musíš aktivovat IE!" - systémová funkce totiž byla schopná použít jen .BMP a jiné formáty (v tomhle případě JFIF, ovšem ;-) ) měla nařízeno přehodit na IE.
  "Vtip" byl samozřejmě v tom, že č. 1 se dá okecat ("oddělení kontroly nezachytilo náhodnou chybu; už jsme ovšem provedli příslušná opatření..." - jenže ony existují kritické okamžiky a když se "náhodou" trefí...) a č. 2 zase úředníkům nevysvětlíte :-( , kdežto odborníkům je to jasné hned (LO to, pochopitelně, _nechce_ vidět).
  P.S.: tím jsme u jednoho z deficitů současné civilizace - ve více oborech jsou "jasné a důležité" problémy k řešení, ale ostatním lidem se špatně vysvětlují a tak si každý říká "ale, co, zatím to fungovalo, však "oni" si to nějak vyřeší" a proberou se (a to ještě v lepším případě) až když se z nich také stanou "oni" a nemůžou s tím pohnout...