Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Microsoft, Nokia a Oracle si stěžují na zneužívání dominantního postavení Androida od vlado - Celý vývoj okolo M$ sa mi začína čím...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 4. 2013 18:20

  vlado

  Celý vývoj okolo M$ sa mi začína čím ďalej viac páčiť. Najprv začína predávať svoj majetok: http://www.dsl.sk/article.php?id=13960&hot=5, teraz pre zmenu škrieka ako postrelený vták, prípadne kope okolo seba ako zle zaklaná sviňa. Len tak ďalej, som veľký optimista. Začínam veriť, že ešte počas svojho života sa dočkám ako M$ skončí na smetisku dejín, kam určite patrí, a bude tam mať čestné miesto.

 • 9. 4. 2013 18:53

  Jarda_P

  Ano, doufejme, ze jednoho dne budeme i poradat zajezdy, na kterych se budeme chodit koukat, jak Ballmer hubne pod mostem. :-)

 • 9. 4. 2013 21:54

  braqela (neregistrovaný) 78.157.139.---

  Tady nejde o nějaké zneužívání Androidu. Skutečná podstata problému je, že generace, která je totálně závislá na woknech, protože tenkrát v našem prostoru nic jiného nebylo, je nahrazena další generací, která už vyrostla v prostředí alternativních OS a je jí jedno na čem jede. Hlavně, když je to zdarma a dělá to, co má. Tedy Macroshit si vlastně stěžuje, že jej opouští jeho ovce, které byly na něm zcela závislé a mohl si dělat s nimi co chtěl. A chce, aby EU mu je nahnala zpět do jeho náruče.
  Podle mě počátek vzpoury userů proti M$ začal Vistou. Tam poprvé useři se vzepřeli a řekli takto ne. Sice MS viděl, že to opravdu začíná praskat, tak vydal SP v podobě W7, ale už placený SP. Upadl do spokojenosti, že W7 měly úspěch, ale ne už takový, že by nahradily XP. Jenže mezi tím se nenápadně prodralo Ubuntu do stavu použitelnosti a začalo se šířit mezi prostým lidem. A tento okamžik MS buď prošvihl nebo ignoroval. Na každý pád je to ten pověstný kamínek, co strhl lavinu, jejímž výsledkem je Android jako začátek, teď je Ubuntu ve stavu, kdy je schopno nabídnout stejné prostředí od desktopu, přes tablet k mobilu a to tak nějak MS nemá a i kdyby měl, tak ne zdarma.
  Tedy i když to nevypadá, tak MS už teď žije z podstaty a řekl bych, že tady v tom drobném HW mu ujel vlak a pozvolna se zmenšuje jeho životní prostor a je docela možné, že wokna skončí pouze jako firemní OS, nebo bude přežívat na zkomírajícím klasickém desktopu. Jestli to půjde takto dál s podporou Linuxu, či spíše opensource obecně, tak za takových 5 let pokud se MS neprobere, bude jeho impérium značně v rozkladu. A dorůstá další generace, která MS bude ignorovat ještě víc než ta, co došla po nás.

 • 10. 4. 2013 0:14

  I love this company (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Spis mi prijde, ze dost tlaci na vlady ruznych statu, lobbuji v politickych sferach, takze ty jejich korporatni proprietarni technologie maji dobre hnizdecko v dnesnim svete. Navic hezky za penize danovych poplatniku :)

 • 10. 4. 2013 23:06

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

  To mi připadá dost vtipné, asi protože mám trochu delší paměť než vy. Svého času jste se mohl dočíst, jak to MS úplně zabil přechodem ze spolehlivého DOSu na ošklivé a padavé Windows (kterým jsem se i já bránil, co to šlo). O pár let později to "zabil" svými Windows 95 které chtěly celé 4MB paměti, pak zase nucením uživatelů do přechodu na "omalovánkové" a HW nesmírně náročné Windows XP. Pak to zabil Vistou, dnes to nově všechno zabily Windows 8. Minimálně do roku 1998 se vyzdvihuje Linux jako skvělá náhrada Windows pro desktop. I ve zdejších článcích najdete s odstupem času velmi vtipné příběhy o skvěle povedených instalacích, povídání o tom jako Windows už nejsou vůbec potřeba, a samozřejmě jak příští rok bude rokem Linuxu na desktopu. Uplynulo moře času, a tyhle pohádky jsou pořád stejně mimo.

  MS má pevnou pozici na desktopu, a tu mu nejspíš nikdo nevezme (Ubuntu má už léta dost práce samo se sebou, s Unity, Mirem a kdo ví čím ještě). U telefonů mu jednoznačně ujel vlak, což je tristní, protože svého času byly Windows Phone velmi oblíbené, a MS si sám nechal přerůst konkurenci Applu a později Androidu přes hlavu. U tabletů je to trochu jiné, protože MS asi nechtěl nabízet placku s browserem, na které se nedá nic rozumného dělat. Nicméně HW je dnes na takové úrovni, že Windows můžou i do tabletů (a Windows 8 na to mají i vhodné GUI). Samozřejmě dohánět ten ujetý vlak v telefonech a tabletech bude MS stát spoustu úsilí a peněz. Ale protože má dost peněz, odborníků i zkušeností, neviděl bych to tak špatně. Například Windows Phone jsou velmi dobrý produkt, a postupně si získávají trh v Evropě, Jižní Americe, Asii, a časem jistě dojde i na USA.

  A co bude za pět let? Podle mě bude mít MS dál silnou pozici na deskopech a serverech, nově na konvertibilních tabletech, výrazně posílí na telefonech, a určitě se dočkáme nějakých experimentů s "oblékacími" počítači, ovládáním gesty apod.

 • 9. 4. 2013 22:24

  Mira (neregistrovaný) ---.210.broadband6.iol.cz

  A budeme mít dalšího patentovýho trolla