Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft považuje OpenOffice.org za konkurenta od Lael Ophir - OOo je sice pomalý a funkcí omezený produkt,...

  • 31. 12. 2009 14:12

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.net.upc.cz

    OOo je sice pomalý a funkcí omezený produkt, ale konkurence pro MS Office to samozřejmě je. Je to asi jako když prodáváte větší vozy Audi, a někdo jiný rozdává zdarma vozy Daewoo Matiz. To srovnání samozřejmě v řadě ohledů pokulhává. Například OOo je tak mizerný, že se nerozšířil ani přes jeho nulovou cenu (podobně jako Linux). A jeho příznivci o něm samozřejmě tvrdí, že je naprosto srovnatelný se špičkou v oboru (podobně jako to tvrdí příznivci Linuxu o něm). Zajímavé je, že k rozšíření OOo nestačí ani ty miliardy, které Sun v OOo utopil. Sun holt umí utrácet, na prodělečné akce typu OOo a MySQL také nakonec dojel.

    Než někdo začne uvádět počet downloadů OOo: já si OOo postupně stáhnul v různých verzích minimálně 10×. Za tu dubu jsem si koupil jen tři licence MS Office. Jenže za ty jednak MS dostal peníze (Sun ani korunu), a pak MS Office na rozdíl od OOo používám. Chápu, že na Linuxu (který je prý hlavně o svobodě volby) není na výběr.