Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft považuje OpenOffice.org za konkurenta od Leal Ophir - Tak zkuste uvést konkrétní zkušenosti. Čeho jsem si...

 • 31. 12. 2009 20:33

  Leal Ophir (neregistrovaný) ---.net.upc.cz

  Tak zkuste uvést konkrétní zkušenosti. Čeho jsem si všiml já:
  - Dokumenty Wordu 95 nebyly v Unicode, a při použití zmršených fontů se špatnou apecifikací code page (kterých bylo v ČR dodáno různými amatéry hodně, protože se chyba běžně neprojevila) neproběhl převod na Unicode správně. Není to chyba MS Office.
  - Dokumenty Wordu 95 se lámou podle metriky tiskárny, což tehdy mělo velmi dobrý důvod. Novější verze Wordu se (zcela správně) chovají u starých dokumentů stejným způsobem. Někteří lidé se pak diví, že se jim dokument jinak přestránkuje po otevření na jiném počítači. Některé šabony dokumentů jsou vyrobené ve Wordu 95, a vlastnost „Use printer metrics to lay out document“ tedy na nich založené dokument používají i v novějších verzích Wordu. Opět nejde o chybu MS Office.
  - Některé dokumenty MS Office jsou poškozené. Například byly zapsané v OOo či jiném produktu, případně došlo k poškození při přenosu po inetu, díky chybám paměti nějakého počítače apod. Takové dokumenty typicky nefungují korektně ani v původní verzi MS Office. Ovšem Ti Chytří to nikdy nezkusí, a jen hovoří o nekompatibilitě formátů Office :). Takové lidi zpravidla překvapí i funkce Open and Repair, o které ani nevědí.
  - V Excelu můžete používat custom funkce, ty ovšem nejsou vidět pokud odstřihnete makra. Z toho potom vznikají legendy o tom, že Excel není kompatibilní mezi jazykovými mutacemi či verzemi.
  - Může se stát, že font stejného jména má na různých počítačích odlišnou metriku. Pak se pochopitelně dokument musí přestránkovat.

  Víte o něčem dalším? Nebo jde jen o tvrzení stylu „jedna paní povídala“?

  Dnes budu ještě řídit, takže si hulení odpustím :)