Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft považuje OpenOffice.org za konkurenta od Lael Ophir - Kde byla neshoda? Mezi zobrazením na obrazovce a...

 • 31. 12. 2009 22:07

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.net.upc.cz

  Kde byla neshoda? Mezi zobrazením na obrazovce a výtiskem? To bývá způsobeno špatnými drivery tiskárny. Windows totiž používají vestavěné fonty tiskárny, protože je to rychlejší. Pokud si driver myslí, že tiskárna má nějaký font, a ona ho nemá, tak to může dopadnout jak popisujete.

  Dokumenty vytvořené před 14 lety budete hledat těžko, ale šablony založené řekněme v roce 1998 ve Wordu 95, a od té doby jen občas upravované v novějších verzích Wordu (flag „Use printer metrics to lay out document“ se u toho by default zachovává), ty najdete celkem často. Dokonce i některé nové dokumenty stažené z webu MS měly tehle flag pořád nastavený :)

  Poškozené dokumenty se vyskytují dále. Zapsané nástroji třetích stran (OOo, KWord), poškozené při stahování z inetu, poškozené v paměti počítače…

  MS Office je téměř 100% zpětně kompatibilní. S dovolením s tím mám zjevně o několik řádů více zkušeností, než vy. Máte k tomu něco dalšího konkrétního?