Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft považuje OpenOffice.org za konkurenta od Lael Ophir - Kupodivu když si srovnáte kvalitu výstupu z MSO a...

  • 2. 1. 2010 22:17

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.net.upc.cz

    Kupodivu když si srovnáte kvalitu výstupu z MSO a OOo, tak MSO jednoznačně vede.

    Autory OOo nikdo nenutí k implementaci „skurvenych formatu M$“. Navíc zrovna binární formáty MS Office jsou navržené VELMI dobře. Jedná se o OLE Compund Document. Jeden formát souboru pro více aplikací, úsporná binární reprezentace, možnost velmi rychlého ukládání změn… Dnešní XML formáty vám například neumožní rychle uložit pár změněných znaků ve 200-stránkovém dokumentu, protože musíte celých 200 stránek vysypat do XML, a poté je nechat projít ZIPem. To je samozřejmě daleko pomalejší, než u OLE Compund Document říci „OK, tenhle blok se změnil, a je připsaný támhle na konci souboru“. Samozřejmě komoušům, co se chtějí zdarma přiživit na cizí práci, se uzavřené formáty nelíbí. A kapitalisté, kteří ty komouše zneužívají, by si chtěli monopolizovat formáty; viz snahy Sunu a IBM za každou cenu zabránit standardizaci OOXML, a udržet si tak kontrolu nad jediným standardizovaným formátem pro office aplikace.

    Přitom XML formáty zjevně ani nezlepšily interoeprabilitu office aplikací. To bylo řečí! Otevřený formát, svoboda, dokumenty půjdou snadno převádět… Zatím se ukazuje, že OOo lépe čte staré DOC/XLS/PPT formáty. A jako odměnu za XML formáty máme pomalejší office aplikace.