Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Microsoft představil nový souborový systém ReFS od Pavel - Pokud vím, všechny supercool features supernového formátu od...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 1. 2012 23:36

    Pavel (neregistrovaný)

    Pokud vím, všechny supercool features supernového formátu od Microsoftu obsahuje už i Btrfs. ReFS vnímám jen jako další produkt Microsoftu pro snížení funkčnosti ostatních systémů (nekompatibilitou); a o okradení FOSS vývojářů o tisíce hodin při pokusech o reverse engineering. Microsoft si NEDÁ pokoj. Pfff.

  • 19. 1. 2012 4:08

    Samuel Kupka

    Podla mna v tomto pripade ide o cisty pragmatizmus. Hlavnym dovodom bude asi to, ze ich terajsi NTFS kod je totalny bloatware, ktory uz asi nema nikto sancu upratat a pravdepodobne im robi velke problemy pri portacii na ARM, aj celkovo ine platformy, kde je dolezita spotreba. Proste sa rozhodli naimplementovat nieco dost podobne, ale od zaciatku s tym, ze vyhadzu vacsinu veci, ktore pokladaju za nepotrebne (a mozno ich casom opat budu pridavat) a zameraju sa na to, aby to aspon nejako bezalo, bolo to ich a mohli to zacat rychlo pouzivat.

    A druhy dovod je urcite aj to, ze si mozu dat dalsiu fajku do zoznamu, precu su najlepsi a patricne to vyuzit v reklame.

  • 19. 1. 2012 9:29

    RDa (neregistrovaný)

    Souhlasim.

    Pak jde taky o to ze SIFROVANI i KOMPRESE nemaji byt soucasti samotne implementace FS, ale maji se resit na vrste o uroven vys (bud v mezivrstve, nebo aplikacne). (A podobne to plati o RAID rezimech.. nektere FS se je snazi integrovat do sebe).

    Docela se divim ze btrfs se vydava cestou all-in-one, vsak take muze dopadnout jak reiserfs.. s neduverou kvuli nestabilite (zpusobenou slozitym kodem). A prekvapuje me ze vyvojari puvodne uznavajici jednoduche principy musi zas nacpat vse dohromady, namisto vytvoreni jasnych atomickych modulu s trvacnym rozhranim..

  • 19. 1. 2012 16:16

    Sten (neregistrovaný)

    To bude z toho důvodu, že šifrování, komprese i RAID řešený někde výše/níže nikdy nebude tak účinný, jako když to řeší přímo souborový systém (třeba řešení silent corruption pomocí checksumů, mirrorování často používaných dat na RAID-5, deduplikace ap.). Správně by to tedy měl řešit tak, že ta data pošle nějaké (externí) funkci, která je zašifruje/zkom­primuje/zaRAI­Duje, a potom ta hotová data zapíše. Tedy přesně tak, jak to Raiser4 nedělal a proto dopadl, jak dopadl.