Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft už Yahoo nechce: stáhl nabídku od Lael Ophir - Rád bych to popsal trochu lépe, než Karel....

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 5. 2008 20:32

  Lael Ophir (neregistrovaný)
  Rád bych to popsal trochu lépe, než Karel. Akcie Yahoo se poslední dobou moc nevyvíjejí, a Yahoo postupně ztrácí pozici na trhu. Jen za Q4/2007 spadl zisk o 23.5%. V důsledku toho Yahoo propouští 1000 zaměstnanců, než je 7.5% z celkového počtu. Seřezání nákladů ovšem samo o sobě nepomůže, pokud se nepodaří zvýšit podíl na trhu.
  http://www.dailytech.com/Yahoo+Cuts+1000+Jobs+as+Profits+Fall+23++/article10519.htm

  To, jak je vidět, není obraz úspěšné společnosti. To je obraz společnosti, která má poměrně zásadní problém, a potřebuje ho urychleně řešit.

  Jedním z možných řešení je spojit síly s jinou firmou, a prodávat společně. To vede ke zvýšení tržeb, a navíc úsporám z rozsahu. Pro akcionáře firmy (to jsou majitelé, na nich záleží) by přistoupení na nabídku MS znamenalo svůj podíl ve firmě zhodnotit způsobem, který se jim jinak nenabízí. Před nabídkou MS totiž akcie Yahoo byly někde okolo USD 19-20 za dolar. Nabídka MS je vyhnala na USD 27-30, a MS nabízel USD 31-33 za akcii. Když vám někdo nabídne 165% tržní ceny akcií, je to špatná nabídka? Zvláště ve světle toho, že Yahoo zřejmě nemá jiný plán, jak firmu zhodnotit, a její cena se s časem jen snižuje.

  Takže o jaké "destrukci majetku" to mluvíte?