Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft vytvořil chatovacího robota. Během dne se z něj stal neonacista od NULL - No o to ale právě šlo. Pokud by...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 3. 2016 22:32

    NULL (neregistrovaný) 192.168.1.---

    No o to ale právě šlo. Pokud by se AI vytvořila tak, aby byla jako lidská, tak by se stala hodně nespolehlivá, jako lidi. A tím by se stala zase nedokonalou. Proto by se musela vytvořit nějaká dokonalá, nadlidská, ale nakonec by byla zase jenom souzená lidmi, tedy oproti ní, nedokonalými. Jde o to, že pravděpodobně, aby se stala taková inteligence dokonalou, musela by se stát dokonalou entitou tvořící dokonalé rozhodnutí. Ale jak to kdo posoudí, když trpí (lidi) nedokonalostí? Jak to kdo posoudí, když nakonec i dokonalé rozhodnutí může být pouze to nejlepší z nejhorších, ale pokud by ho udělal člověk soudilo by se jinak?
    Vezměme to přistání na Hudsonu: Kdyby se tomu pilotovi přistání nepovedlo, nezakážou piloty, bude se létat dál. Možná časem změní manuál. Kdyby se to přistání nepovedlo dokonalému AI (prostě v reálném světě existuje náhoda/nehoda), tak si jen tak další entita AI letadlo nezařídí a přitom může být daleko dokonalejší než lidská mysl.
    Proto píši, že je to utopie, protože tak dokonalou AI bychom asi ani nerozpoznali, nebo by jsme ji možná ani nechtěli, jelikož by nejspíš začala přijímat správná rozhodnutí, které by se mám nemusely vždy líbit.