Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft vytvořil chatovacího robota. Během dne se z něj stal neonacista od NULL - To, jak počítač dokáže přistát, lze dnes ideálně...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 3. 2016 10:19

  NULL (neregistrovaný) ---.freepoint.cz

  To, jak počítač dokáže přistát, lze dnes ideálně ukázat na přistání toho článku rakety, který se má znovupoužívat. A to byly ideální podmínky.
  http://www.czechcrunch.cz/2016/01/elon-musk-potvrdil-ze-raketa-spacex-ktera-uspesne-pristala-na-zemi-muze-znovu-letet-do-vesmiru/
  Jsou věci, ke kterým je potřeba lidský cit a pochybuji, že by počítač propočítal přistání na Hudsonu a přistál, to by musel tuto možnost mít vůbec nakódovanou. A koho by to před tím napadlo to do kompu dát a kolik takových eventualit by tam muselo být. A taky kolik katastrof se odvrátilo kvůli pilotovu instinktu,nebo špatnému pocitu ... to kompl jen tak nedokáže. Nehledě na to, že naštěstí žijeme pořád ve světě, kde se nedá úplně vše propočítat, resp. dá, ale ještě pak do toho vstupuje náhoda, která dost souvisí s fungováním vesmírných zákonitostí a kvantovou teorií užitou pro předpověď.
  To je to o čem jsem původně psal, že na takovou úlohu by bylo potřeba plně vyvinutá a nezávislá entita, ale ta by tím, jak je dokonalá a nezávislá, mohla taky přijmout z našeho pohledu špatní rozhodnutí. Nebo i ze svého, protože jsou situace, kdy není jedno správné a ostatní špatné rozhodnutí, jsou situace, kdy jsou všechny rozhodnutí špatné a které je to nejhorší se kolikrát ukáže, až se to stane. A problémem je, že se pak dostane k hodnocení nám, nedokonalým, takže bude souzena úplně jinými pohledy než tím svým rozhodovacím.
  K tomu příkladu Tay. To spíš vypadá, že microsoft nepotřebuje AI entitu, ale automat, který bude držet za každou cenu "oficiální názory a postoje" a bude schopen odbavovat klienty tak, že nepoznají že to není člověk. Takový dokonalý expertní systém. Nic víc.