Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft vytvořil chatovacího robota. Během dne se z něj stal neonacista od NULL - No psal jsem o tom, že má být...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 3. 2016 0:31

    NULL (neregistrovaný) ---.freepoint.cz

    No psal jsem o tom, že má být AI dokonalá, protože jinak bude dopadat jako Tay. I na jiných věcech samozřejmě, ale vždy to tak dopadne, protože bude pod větším drobnohledem než lidé ve stejné situaci a hned se bude tvrdě hodnotit, ale zase těmi nedokonalými lidmi. Příklad:
    Představte si, že by všechna Vaše rozhodnutí v nějaké zaostalé, třeba africké, vesnici, kde jsou inteligenčně a hlavně znalostně úplně dole ( jako dokonalá AI vs. člověk ) měli hodnotit ze své perspektivy. A to je právě to. Každý máte jiný pohled i rozhled a to, že něco víte, nebo jste schopen vydedukovat jako pokročilá AI, a bude to i správně, prostě nemusí být jako správné zhodnoceno, protože z perspektivy "zaostalejších" hodnotitelů bude špatně. Takže by dokonalá AI musela odpovídat dokonale svými rozhodnutími hodnotící komisi. A to je ten problém. Zase by klesla na úroveň nedokonalých a tak furt dokola.