Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft vytvořil chatovacího robota. Během dne se z něj stal neonacista od Lael Ophir - A330 má tři Pitot probes: Captain, First Officer...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 3. 2016 1:32

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

  A330 má tři Pitot probes: Captain, First Officer a Standby. Vyjma toho Flight Management System používá GPS. V daném případě dvě Pitot probes selhaly na 30 resp. 60 sekund. Všichni tři piloti měli trénink na Unreliable Airspeed Procedure, procedura je součástí checklistů. Bohužel lidé jsou nespolehliví: Unreliable Airspeed Procedure nebyla aplikována, pilot nebyl schopen po přechodu do Alternate Law ani normálně korigovat vliv turbulence, a nakonec zvedl čumák tak nahoru, že nastal stall. Po příchodu kapitána nedošlo k předání informace, a pilot prakticky až do pádu letadla zvedal čumák letadla, aniž by to řekl kapitánovi.
  Můžete říkat, že by se měl zlepšit trénink. Jenže když se tohle stane u přední evropské aerolinky, která dává pilotům spoustu hodin školení a testů na simulátorech, tak to vypovídá spíš o obecné nespolehlivosti lidí. Kvalitní AI by samozřejmě takovou příšernost neudělala.
  https://www.bea.aero/docspa/2009/f-cp090601.en/pdf/f-cp090601.en.pdf

  U Polish Air Force Tu-154 crash to není o tréningu, ale spíš o celé (dez)organizaci a záměrném ignorování procedur. Kdyby komerční pilot přistál za stejných podmínek jako to předchozí polské letadlo (to s první půlkou delegace), tak by přišel o licenci.

  Lidé jsou prostě nespolehliví, a pokud můžou něco podělat, tak to dříve či později podělají. Zkuste si vzít list telefonního seznamu (jestli někde ještě nějaký najdete), a přepisovat ho na počítači do formuláře. Chyba přijde brzo. A trénink problém neeliminuje. Koukněte se na nejlepší sportovce na planetě, jak čtyři roky trénují třeba hod kladivem nebo skok o tyči, aby pak na Olympiádě předvedli to co linkuji níže. Chybovat je hluboce lidské, nelze se toho zbavit.
  https://www.youtube.com/watch?v=KnHUAc20WEU#t=01m32s
  https://www.youtube.com/watch?v=krnSS3U_aCY