Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft vytvořil stabilizátor zrychlených videí od Pepa - Každý přece ví, jak DOS vznikl... Ovšem každý...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 8. 2014 23:10

  Pepa (neregistrovaný) ---.113.108.109.omegatech.cz

  Každý přece ví, jak DOS vznikl... Ovšem každý ví, že nebyl ukraden a Gates nikoho nevydíral :) DOS byl legálně koupen, upraven a rozšiřován ;) Nevidím v podstatě logiku v tom, když Microsoft udělá MS-DOS a pro něj MS-Word, aby dělal MS-Word i pro DR-DOS, který je "kopií" MS-DOSu :D To bych mohl být naštvanej, že binární aplikace, kterou jsem spouštěl v UNIXu mi nefunguje ve FreeBSD :D Stejně jako nesmyslné tažení proti tomu, jaké mnou vytvořené aplikace bude mít mnou vytvořený operační systém - viz.
  Je firma prohnilá od začátku i proto, že MS Word nefunguje v Linuxu?
  Filozofie Billa Gatese je celkem jednoznačná - "Ačkoliv počáteční práce na programu trvaly jen dva měsíce, celý následný rok nám zabralo zlepšování a přidávání nových vlastností. Dnes mohu říct, že hodnota naší práce přesahuje čtyřicet tisíc dolarů a zpětná vazba od vás, uživatelů BASICu, nám potvrzuje, že jsme si počínali dobře. Škoda jen, že naprostá většina z vás ten program ukradla, neboť vidíte logiku v nákupu hardwaru jako je samotný Altair 8800, ale nechápete, proč by se mělo platit i za jeho software. Je tohle fér?"
  V tom prohnilost nevidím ;) Když se podívám na Linux, všude vidím snahu něco kopírovat - inspirovat se :) GNOME u Apple, KDE u Microsoftu - kopie jsou to opravdu mizerné. Neznám jedinou kvalitní profi aplikaci, která by byla pro Linux.
  To, jak vypadá byznys "free" je vidět na narůstajícím počtu aplikací, které jsou sice zadarmo, ale prosety reklamami skrz na skrz. Shodou okolností tento boom narůstá hlavně díky "otevřené" firmě goolge...