Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft vytvořil stabilizátor zrychlených videí od Pepa - "Jinak s vlastnim produktem si delej, co chces,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 8. 2014 13:17

  Pepa (neregistrovaný) ---.113.108.109.omegatech.cz

  "Jinak s vlastnim produktem si delej, co chces, ale neprodavej ho. Protoze omezovat zakaznika a nutit mu, jak ma tvuj produkt pouzivat, je prinejmensim nemoralni, pravdepodobne pak protipravni."
  Obchod neboli komerce či prodej je lidská činnost, která spočívá ve směňování zboží nebo služeb za peníze, případně za jiné zboží nebo služby. Setkávají se zde nabízející, kteří chtějí směnit za peníze, a poptávající, kteří za ně chtějí získat nějaké nové zboží. Cílem prodejců je maximalizace ceny, zatímco kupující si přejí pravý opak, cenu co nejnižší. Na trhu se tyto protichůdné zájmy střetávají, k transakci dojde pouze v případě, že obě strany jí získávají (jde o dobrovolnou směnu). Nabízející si musí cenit obnosu, který mu kupující nabízí, více než prodávaného zboží. Naopak kupující musí preferovat dané zboží před smluvní částkou peněz. Jestliže jsou obě podmínky splněny, pak dojde k obchodu. Na trhu není nedostatek OS a u žádného uživatele nestojí někdo s pistolí řka: "Kup si Windows a fofrem vole nebo mi selže pistole!"
  Uživatelé dostávají to, co chtějí. Byl tu pokus, kdy výrobce dodával PC či notebook primárně s nainstalovaným Linuxem, ale tak něják to nebylo rentabilní... Nelíbí se Android, nelíbí se mi, že zákazník za své peníze dostává bastl, ale co můžu dělat je to, že ho prostě nebudu kupovat ani doporučovat. Současné postavení MS je pouze důsledkem toho, že uživatelům dává to, co potřebují.
  MS vzdy vyvijel nejvetsi usili na poli hazeni klacku pod nohy konkurenci, mnohem mene na poli kvality. Vysledkem je to, ze cele odvetvi desktopu je deset let za tim, kde mohlo byt a na vyber jsou v podstate jen tri OS.
  Google v tomto není taky pozadu a v podstatě na každé firmě najdeme kousek té "dravosti"
  Neni to napriklad tak davno, co web fungoval prakticky jen v IE, prestoze zrovna IE i standardy jadro moc nelamal a byl plny bugu do takove miry, ze kazda stranka obsahovala hafo hacku, aby to v IE fungovalo, jak ma.
  No vidíte a dnes v tom zoufalém množství prohlížečů, které si také nedělají starost se standardy a jsou plné bugů můžeme za IE děkovat ;)