Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft vytvořil stabilizátor zrychlených videí od Jarda_P - Obchod neboli komerce či prodej je lidská činnost,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 8. 2014 14:14

  Jarda_P

  Obchod neboli komerce či prodej je lidská činnost, která spočívá ve směňování zboží nebo služeb za peníze, případně za jiné zboží nebo služby. Setkávají se zde nabízející, kteří chtějí směnit za peníze, a poptávající, kteří za ně chtějí získat nějaké nové zboží. Cílem prodejců je maximalizace ceny, zatímco kupující si přejí pravý opak, cenu co nejnižší. Na trhu se tyto protichůdné zájmy střetávají, k transakci dojde pouze v případě, že obě strany jí získávají (jde o dobrovolnou směnu).

  To je krasna teorie, v praxi do toho ale jeste musite zaradit kartelove dohody, monopoly a defakto monopoly, necistou soutez atd. Toho si, na rozdil od vas, jiz davno vsimli jini a zridili urady, ktere se tomu snazi zamezit.

  Uživatelé dostávají to, co chtějí. Byl tu pokus, kdy výrobce dodával PC či notebook primárně s nainstalovaným Linuxem, ale tak něják to nebylo rentabilní...

  Ano, jestlize jsou na trhu jiz rozsirena auta vyrobce XY a to zejmena proto, ze kvuli nim jiz byly vsude postaveny silnice, po kterych umi jezdit jen auta od XY a navic XY vlastni skoro vsechny benzinove pumpy, ktere prodavaji benzin od XY a autta od XY na jiny benzin nejezdi, tak sance vyrobce Z na trhu jsou mizive. To, ze jeho auta jezdi na obycejny benzin a po obycejne silnici mu mnoho nepomuze.

  .....můžeme za IE děkovat ;)

  Ano, vyvojari webu za nej denne dekuji jiz leta.