Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft vytvořil stabilizátor zrychlených videí od Lael Ophir - Ono to bylo trochu jinak. Diskeeper umožňoval defrag...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 8. 2014 11:45

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

    Ono to bylo trochu jinak. Diskeeper umožňoval defrag NTFS ve Windows NT 3.51. Bohužel manipuloval přímo se strukturami FS, a když se jakkoliv změnily (nebo vám vypadlo napájení při defragu), mohl je poškodit. V NT 4 MS uvedl defragmentační API, které používají (doufejme) všechny defrag tools. Někdy v té době také licencoval technologii defragmentace od společnosti Executive Software, která psala defrag už pro systémy VAX. Od doby NT4 se dost změnilo. Například byla přidána podpora defragmentace MFT a dalších metadat, by default je plánovaná defragmentace na pozadí s nízkou prioritou I/O operací atd.

    Ohledně toho že MS koupil program třetí strany a nenapsal ho sám: nevidím na tom nic špatného. Proč psát SW "doma", když může být rychlejší a levnější ho koupit? A zrovna příznivci open source, který masivně staví na tom že autoři používají kód napsaný někým jiným (nemluvě o "inspiraci"), by to měli uvítat.