Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Microsoft vytvořil stabilizátor zrychlených videí od Lael Ophir - Fragmentace je jev společný prakticky všem OS. Těch...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 8. 2014 15:13

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

  Fragmentace je jev společný prakticky všem OS. Těch pár výjimek má zase "vychytávky" jako pevno velikost souboru apod., takže se na obecné používání moc nehodí.
  U NTFT se stejně jako u unixových FS předpokládalo, že defrag nebude potřeba. A v obou případech potřeba byl. Na Unixech se to typicky řešilo tak že jste provedl zálohu FS na pásku, znovu ho vytvořil, a pak se modlil, aby úspěšně proběhnul restore :). To že některé unixové FS dodnes neumí online defrag je dané hlavně tím, že je technicky obtížné ho implementovat zpětně, a autoři často nemají dost prostředků ani na implementaci vlastního FS.

  Nevidím důvod, proč by MS nebyl schopen to či ono sám napsat. Co by mu v tom podle vás mělo bránit? Lidí, know-how i kapitálu má spoustu. Ale v řadě případů je prostě levnější koupit technologii nebo firmu. Můžete tvrdit, že například Google není schopný napsat vlastní OS nebo vlastní Javu, a že je děsně neinvenční, když musel koupit už před 150 firem. Proč nekritizujete to, že Google jako webová firma koupilo Upstartle (později Google Docs), aby se naučil editovat dokumenty na webu? Je Google tak neschopný, že nedovede spatlat webovou aplikaci? Ne - prostě je jednodušší koupit kód,kus know-how a lidi.

  Jo, Stacker, to byla fakt výhra. Zvlášť když se sesypal, což se stávalo nepříjemně často. Podobně ty memory managery byly velká výhra. Chcete síť? Jo, ale nefunguje s memory managerem A. Chcete CD-COM? OK, ale nejde s memory managerem B. Chcete si zahrát hru? Odstraňte memory manager, jinak nejspíš nepojede. Naštěstí se to časem ustálilo tak, že naprostá většina věcí fungovala alespoň s HIMEM.SYS, a většina i s EMM386.EXE.

  MSIE vylepšoval funkcionalitu OS, stejně jako třeba file manager. Na jedné straně se vám nelíbí zahrnutí browseru do OS, na druhé straně byste chtěl zahrnovat lepší file manager a řadu dalších utilit, které nejsou pro chod systému nijak nutné, a jejichž psaním se živí řada firem, které by přišly o business. Fakt nevidíte inkonzistenci vlastní argumentace?