Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Miguel de Icaza: co zabilo linuxový desktop od mka - Něco zabilo linuxový desktop? Že jsem si nevšiml...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 8. 2012 13:32

    mka (neregistrovaný) 80.95.101.---

    Něco zabilo linuxový desktop? Že jsem si nevšiml :) Z široké palety okenních manažerů se vyvinulo několik desktopových prostředí, ty se dál vyvíjejí, jasně že některé slepé uličky ztrácí popularitu, ale pořád je co používat.

    Souhlasím, že tato situace je pro vývojáře komplikovaná a je to překážka, aby se z linuxového desktopu stal mainstream srovnatelný s Windows nebo OS X. Možná tahle přetrvávající roztříštěnost zabila něče představy o tom, že by se z linuxového desktopu stal další mainstreamový systém.

    Ale bylo to tak dřív a je to tak i teď. Že by tu byla nějaká silná komunita vývojářů, kteří vyvíjeli desktopové apliace pro Linux a najednou je to přestalo bavit a sekli tím? Asi ne, v celkovém měřítku to vžydcky byla spíše okrajová záležitost. A je otázka jestli by to mělo být jinak, ta roztříštěnost je dána tím, že většina uživatelů linuxu používá linux právě proto, že mají možnost volby a volnost řešit si způsob práce s počítačem po svém. Většina ostatních se raději přizpůsobí a vybere si některý z masově rozšířenějších systémů.