Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Miguel de Icaza: co zabilo linuxový desktop od Ľubomír Mlích - V diskuzi http://www.omgubuntu.co.uk/2012/09/linus-torvalds-gnome-are-in-total-denial Ralf Nieuwenhuijsen píše, že linux...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 9. 2012 19:22

    Ľubomír Mlích (neregistrovaný) 80.188.188.---

    V diskuzi http://www.omgubuntu.co.uk/2012/09/linus-torvalds-gnome-are-in-total-denial Ralf Nieuwenhuijsen píše, že linux by se k aplikacím třetích stran měl chovat jako se chová Android k webovým stránkám. Tj. že by uživatel měl možnost instalovat nedůvěryhodnou aplikaci třetí strany bez obav, že spotřeba baterie (jiného systémového zdroje) nekontrolovatelně stoupne a ohrozí použitelnost počítače. Další věc je, jestli to třeba neodesílá nějaké soukromé informace do internetu nebo jinak nepoškozuje uživatele.

    Říká, že řešením není "zadejte heslo administrátora", které vyžaduje aplikace pro instalaci. V tomto souhlasím, že skutečně obyčejný uživatel nemůže vědět co vlastně spouští - ano, jde si to spustit na nějakém virtuálu a sledovat co to dělá, jestli to neškodí... ale obyčejný uživatel chce bez obav spustit aplikaci a používat ji.