Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Mozilla propustí čtvrtinu zaměstnanců a změní svůj pohled na svět od BobTheBuilder - Ano, chci. Na macOS možná je použitelná standardní...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 8. 2020 7:08

  BobTheBuilder

  Ano, chci. Na macOS možná je použitelná standardní aplikace na mail (jestli zhruba odpovídá verzi pro iOS, tak by to asi šlo). Ve Windows ovšem ten interní mail použitelný moc není, a ty další plnohodnotné alternativy...
  Outlook? Ten ve spojení s IMAP a cestovními profily má dost sice drobných, ale ošklivých ... nepěkných věcí - a ten asi nikdo nemáme na mysli.
  Claws? Ten by byl pěkný, kdyby se mu dal dát certifikát certifikační autority (když už nebere systémové úložiště), kdyby certifikát pro S/MIME se nemusel vkládat podle extra návodu, kdyby slušně zobrazoval maily text/HTML, kdyby zobrazoval správně předměty zpráv Base64/UTF, kdyby měl v konfiguraci relativní cesty (třeba k souboru s podpisem).... O autodetekci serverů už vůbec nemluvím.
  Obávám se, že tohle jsou problémy, které Thunderbird už překonal (ty relativní cesty tu s námi jsou už hodně dlouho), ale některé z nich má snad každý klient, kterého jsem zkoušel.
  Snad jen placený emClient by se dal použít.
  Tak jestli někdo máte tip na plnohodnotnou alternativu pro Windows, prosím, sem s ní!
  Jo, a cílovka jsou BFU, takže samozřejmě česká lokalizace je téměř nutností.

  13. 8. 2020, 07:08 editováno autorem komentáře