Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Mozilla uzavře Program Test Pilot, má na něj málo vývojářů od Karel - Re: Asdf (neregistrovaný) ---.eurotel.cz To je problém dnešní doby....

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 1. 2019 12:27

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Re: Asdf (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  To je problém dnešní doby. Asi si to neuvědomujete, ale vaše otázka je dost zavádějící. Je důležité uvést příčinu, proč je málo vývojářů? A proč se nezeptáte rovnou i zda je vůbec důležité uvést, že je málo vývojářů? To je totiž ten politický a marketingový doublespeak - na jednu stranu podstrčíte informaci "je málo vývojářu" a na druhou stranu se ohradíte, proč se někdo ptá, proč je málo vývojářů? Proč lidi zajímá, proč je málo vývojářů? Říkám prostě, že je málo vývojářů tak je málo vývojářů! Proč je to zajímá? No, protože se píše, že musí zavřít Test Pilot, protože je málo vývojářů.

  Zkrátka, buď je nezajímavé oboje a pak nemá nikdo psát "má na něj málo vývojářů". A nebo je zajímavé oboje a pak je na místě to rozvést.

  Tahle polovičatost je právě typická pro politiky a marketing - řeknou jednu část a druhou ne. V případě politiků je účelem "dostat k lidem informaci aniž by se provalilo, že o tom nemám jediný důkaz", v případě marketingu je účelem "řekneme skutečnost takovým způsobem, aby si čtenář domyslel i to co už není pravda".

  Vždy si vzpomenu na výmluvu nejmenovaných silničních údržbářů "kvůli nečekaným komplikacím způsobeným počasím...". Také nechtěli říci, jaké nečekané komplikace to byly. Nakonec se ukázalo, že to co nečekali byla možnost, že by v lednu mohlo sněžit. Proto vždy když někdo uvede "kvůli XY" tak je na místě ptát se po příčině XY. Ať už je to nečekané sněžení v zimě nebo nedostatek vývojářů. Pokud to autor rozebírat nechce, tak si má "kvůli XY" odpustit.