Hlavní navigace

Na místo vedoucího projektu Debian kandiduje jen Jonathan Carter

16. 3. 2023

Sdílet

Debian 11 Bullseye Autor: Debian, Pixar

První dva týdny v dubnu budou členové projektu Debian opět volit svého čelního představitele. Letošní volba bude velmi nudná, protože má jediného kandidáta, kterým je současný vedoucí projektu Jonathan Carter. Ten se o pozici uchází už počtvrté (2020, 2021, 2022).

Ve svém volebním programu detailně popisuje, proč chce v práci pokračovat a přidává i některá technická témata, kterým je potřeba se v Debianu věnovat. Chtěl by například automatickou kontrolu disků při zaznamenání potíží a také automatickou opravu nekonzistentního balíčkovacího systému. To jsou jen dva z mých oblíbených problémů, ale chtěl bych, abychom v rámci projektu identifikovali a dohodli se na odstranění některých hlavních problémů, které pravidelně postihují naše uživatele.

Shrnuje také své dosavadní působení, které podle něj byla velmi divoká. Tři funkční období ve funkci DPL byla tak trochu horská dráha plná výzev a úspěchů pro projekt, včetně pandemie, která nás všechny ovlivnila v mnoha ohledech, vydání Debianu 11 (bullseye) (které dopadlo skvěle!), čtyři všeobecných usnesení a 64 vývojářů Debianu, kteří se připojili (nebo znovu připojili) k projektu jako členové.

Našli jste v článku chybu?