Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Nalezen první bug způsobující vyšší spotřebu v Linuxu od Lael Ophir - A není na tom náhodou vidět komunitní přístup...

  • 28. 6. 2011 9:26

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz

    A není na tom náhodou vidět komunitní přístup k psaní SW? MS má svoje certifikační testy, kde důkladně zjišťuje, jestli HW s jeho SW spolupracuje. Když výrobce udělá někde chybu, neprojdou mu MS testy, a certifikaci nedostane.
    Kdyby Linux vyvíjela slušná komerční firma, tak by (vyjma jiných změn) zřejmě existoval certifikační program, který by zjišťoval kompatibilitu HW. Bohužel Linux nejen nemá funkční certifikační program (vyjma databází, kde Franta napíše, že mu nová síťovka doma funguje), ale ani nástroje pro hledání bugů v power managementu. Co brání mít v Linuxu zjišťovadlo nejčastějích bugů HW v oblasti power managementu? Co takovému nástroji brání v odeslání reportu do centrální DB (aby bylo možné masírovat výrobce HW), a případnému nastavení workaroundu v konfiguraci daného stroje? Už dávno mohla být vyřešená celá škála problémů, kde má Linux mizernou výdrž na baterky, neusíná, neprobouzí se ze spánku apod.
    Můj názor? MS je (nejen) v power managementu tak 10-15 let napřed.