Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Návrh na nový inicializační systém systemd od &Y - Problem GNU Linux vidia ludia v plytvani vyvojarskymi kapacitami...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 5. 2010 14:04

  &Y (neregistrovaný) ---.datalock.sk

  Problem GNU Linux vidia ludia v plytvani vyvojarskymi kapacitami na projektoch ktore su minimalne duplicitne a ktore chybaju inde. Prikladom mozu byt balickovacie systemy jednotlivych distribucii alebo audio subsystemy. Apple/launchd to nerobi spatne a je pod Apache licenciou, Ubuntu/upstart je IMHO o tom istom a pod GNU/GPL, nerozumiem preco je dobre vyvijat novy inicializacny system a nepouzit uz nieco vyvinute. Alebo mi nieco podstatne uniklo. Rad sa poucim ak mi to niekto vysvetli.

 • 21. 5. 2010 14:32

  anonym (neregistrovaný) ---.b1.pop4.dob.sloane.cz

  jiní lidé jiné nápady. upstart ma pár nevýhod. a plýtvání silami když jsou to konkurenti? by si tak dali po d…

 • 27. 5. 2010 8:57

  yac (neregistrovaný) ---.lbox.cz

  Jaké plýtvání? Lidé píšou SW protože je to baví. A když je víc baví psát vlastní než hackovat cizí prasárny, tak hurá do toho! Odpovědi na Tvé otázky jsou přímo v článku.


  Upstart nedělá to samé a systemd má oproti němu významné výhody, launchd je dle autorova názoru příliš nelinuxový a je tam zmínka o tom, že to bude úzce navázáno na jádro – RTFA.


  Osobně se celé ty roky divím, jaktože tohle ještě nikdo neudělal a při bootu se stále startují zbytečné služby a zbytečně se čeká (upstart to druhé trochu zmírnil, ale ne dost) – vítám systemd s otevřenou náručí a doufám, že s ním bude mnohem menší pomrd než se zmiňovaným PulseAudio ;)  If you love Apple launchd so much, why not adopt that?
  launchd is a great invention, but I am not convinced that it would fit well into Linux, nor that it is suitable for a system like Linux with its immense scalability and flexibility to numerous purposes and uses.


  Well, before we started this we actually had a very close look at the various systems, and none of them did what we had in mind for systemd (with the exception of launchd, of course). If you cannot see that, then please read again what I wrote above.