Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Název "Schrödingerova kočka" dělá problémy vývojářům od anonym - V Asii nefunguje 7-bit ASCII? On se codename...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 3. 2013 11:09

    bez přezdívky

    V Asii nefunguje 7-bit ASCII? On se codename [v] releasu lokalizuje (== překládá a zapisuje v národních abecedách)? Pokud ano, pak mám opravdu klapky na očích a rád se nechám poučit.

    Já nemluvím o stringách (strinzích?), které podléhají lokalizaci (kde by mi neexistence národní abecedy vadila), nýbrž o identifikátorech, klíčových slovech a podobných entitách počítačových jazyků. I Číňani & spol. snad programují/skrip­tují v ASCII - v tomto smyslu považuju tuto sadu za neutrální nebo univerzální, jak chcete. Pokud chceme identifikátory v UTF-8 nebo jiném Unicode, proč ne, tento "luxus" samozřejmě ale přinese nějakou námahu navíc.

    A vůbec, stáčíte debatu k irelevantním připomínkám - psal jsem, že jako workaround by dočasný návrat k prostému ASCII (pracovně nazvaný neutralizace) vyhověl, to je celé. Že tu je nějaká historická zátěž v podobě preferování znaků anglické abecedy, to je jiná věc, se kterou nepolemizuji. Jestli jsem se někoho dotkl tím termínem, omlouvám se.