Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Nejvlivnější lidé v médiích od Lael Ophir - Ano, obyvatelé Afriky, zvláště subsaharské, mají poměrně nízké...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 7. 2011 14:01

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz

    Ano, obyvatelé Afriky, zvláště subsaharské, mají poměrně nízké IQ.
    Někteří humanisté zcela nesprávně tvrdí, že lidé jsou všichni stejní. Nejsou. Existují etnické rozdíly, a existuje i velká variabilita v rámci etnika.
    Je ale chyba interpretovat etnické rozdíly jako "vědecký základ" rasismu. Proč by někdo měl být připraven o svá občanská práva na základě etnické (nebo náboženské) příslušnosti? 1. Etnické příslušnost nevypovídá nic o kvalitách daného jedince. 2. Méně obdaření lidé ze "správného" etnika (ti s menší nohou, nižším příjmem, nižším IQ, slabšími svaly atp.) mají stejná občanská práva, jako kdokoliv jiný. Je to úhelný kámen naší společnosti. Když není možné připravit někoho o jeho práva na základě jeho "výkonu", proč by to mělo jít na základě etnika? 3. Při své práci v IT jsem přišel do styku s mnoha vynikajícími odborníky z celého světa. Asi bych se musel propadnout hanbou, kdybych diskriminoval schopného a chytrého člověka jen kvůli barvě jeho pleti.