Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Německá jaderná elektrárna byla nakažena viry od Radovan - Ve Fukušimě byl problém právě ta tsunami, která...

  • 2. 5. 2016 16:52

    Radovan (neregistrovaný) 88.146.198.---

    Ve Fukušimě byl problém právě ta tsunami, která přetekla stěny a zaplavila nouzové generátory. Pak už nebylo čím dochladit odstavené reaktory a ty se přehřály až došlo k roztavení jádra. Další průser byly použité články, které svým teplem odpařily vodu v bazénech, kde jsou uložené po vyjmutí z reaktoru. To bylo to co se hasiči pokoušeli zalít vodou.

    Naše jaderné elektrárny jsou propojené se sítí vodních elektráren, obě stojí mezi dvěma přehradami, které jsou navržené tak, že dokážou JE dochladit pouze spádem, i v případě že by veškeré ostatní systémy přestaly fungovat. To je další výhoda toho že tahle konstrukce má reaktor uložený pod zemí, na rozdíl od americké věže. Díky tomu totiž může primární okruh pracovat na samooběh, tak jako před sto lety chlazení motorů aut, když ještě neměly vodní čerpadlo. Temelín neznám dost podrobně, ale třeba Dukovany mají na každý reaktor šest primárních okruhů, z nichž každý dokáže reaktor uchladit sám!