Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Německá jaderná elektrárna byla nakažena viry od Radovan - 1) To mi došlo, také je možné že...

 • 4. 5. 2016 17:46

  Radovan (neregistrovaný) 88.146.198.---

  1) To mi došlo, také je možné že jsou to úplně jiné ventilátory. Ty co jsi označil na mapě jsem viděl, takhle zhora si nejsem jistý že jsou stejné. Na té mapě zase nerozeznám ty sítě, ale řekl bych že ty tam jsou spíš na ochranu proti idiotským greenpeacákům a aktivistickým smažkám.
  2) Ona ta skořápka zase tak tenká není, přesně to fakt nevím, ale hádám že nějaká ta stovka tun betonu v ní bude, možná i tisícovka. Takže kdyby foukal tak silný vítr že by tohle dokázal dát do pohybu a strhnout, pochybuji že by kolem v té chvíli stálo ještě něco jiného než reaktorová hala, protože všechny ostatní stavby už by dávno odletěly pryč, včetně těch ventilátorů :-D

  V tu chvíli pořád ještě zbývá možnost pustit vodu z přehrady přímo do výměníků*, i bez chladících věží a těch ventilátorů to dokáže dochladit reaktor jenom čistě s gravitačním pohonem. Potrubí je pod zemí, to vítr nepoškodí. Leda že by přišel současně s hodně velkým zemětřesením, a pro jistoru i blízkým jaderným výbuchem a dopadem asteroidu, potom by ta elektrárna už mohla mít vážnější problém, vedoucí třeba až k roztavení jádra reaktoru ;-)
  Ale na to v Jaslovských Bohunicích nepotřebovali žádnou přírodní katastrofu, stačilo z palivových článků nevytahat pytlíky se Silikagelem a šoupnout je do reaktoru ucpané. Takže ho odepsali, ale tím to skončilo, žádná katastrofa se nekonala. I pro takovýhle případ je eletrárna několikanásobně zajištěná.

  * Ohledně té vody, byl by to velký průšvih a dlouhodobá odstávka, protože tady obíhá velmi důkladně destilovaná voda, a v primárním okruhu dokonce "demineralizovaná", proti které je laboratorní destilka smradlavé bláto ze stoky. Pustit do sekundáru normální vodu by znamenalo čištění a možná i výměnu velké části potrubí a zařízení. Ale to je opravdu katastrofický scénář, ke kterému těžko někdy dojde, a jak vidíš, i s tímhle se počítá.