Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Neumíte programovat? Začít se dá v každém věku od Lael Ophir - Ad je jedno jestli měl speciální přání, prostě...

 • 14. 7. 2015 20:22

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

  Ad je jedno jestli měl speciální přání, prostě nabídka nestačí poptávce - to z toho nijak nevyplývá.
  Ad i kdyby všici kupovali auta co jsou zrovna na skladě, tak by se na všechny taky nedostalo - z čeho při své úvaze vycházíte?

  Ad nejsme výjimka a že všude se najdou trpící lidé v zájmu něčího blahobytu a že náš systém nebyl o nic lepší či horší - pokud nevidíte rozdíl mezi na jedné straně politickými procesy, uranovými lágry a pokusy na vězních, a na druhé straně věznění teroristů, tak je problém někde na vaší straně.

  Ad Kongo jsem zmínil pro porovnání jak se ten který systém chová k (některým) lidem, tedy že jak náš východní tak i západní blok toho má dost na svědomí - jak máme na svědomí Kongo? Nutíme snad tamní domorodce, aby pracovali v nelegálních dolech? Samozřejmě že ne. Uklidit si na svém dvorku musí hlavně vláda Konga: napsat slušný zákonník práce, vymáhat ho, a nenechat na svém území řádit bandity. Západní společnost naopak zavedla povinnost auditovat původ minerálů (v US zavedena, v EU se chystá), včetně auditu dodavatelů. "Kupodivu" z toho mají zisk asijské mocnosti, které podobnou regulaci nemají, kupují nelegálně těžené minerály, a mají pak nižší cenu výrobků, kterou mohou konkurovat našim výrobcům.

  Ad technaři, jejich volba stejně jako u těch pivařů v hospodách - omyl. Jak jsem psal, za komoušů vyjma hospody a sexu moc možností vyžití nebylo.

  Ad kultura cenzurovaná a k tomu vysloveně dementní; teď nevím, jestli mluvíte o dnešku? - dneska cenzura? To asi ne :). Dementní občas jistě, ale najdou se zajímavé projekty. I když ČR je malý rybníček, a v něm jen zřídka vznikne opravdu zajímavá kultura.

  Ad Marsyas - nic pro mě. Osobně preferuji britský, americký, severský a australský hard rock. Ale samozřejmě nic proti vašemu gustu.

  Ad Kolik se tu dnes vysílá severských filmů a seriálů - vůbec netuším, už cca deset let nemám televizi. A co se koukám kolem sebe, tak ji nemá skoro nikdo z mého okolí. Opravdu mě moc nebere se koukat na telenovely a 10+ let staré americké filmy s příšerným dubbingem. Raději se kouknu na díla Larse von Triera, Stanleyho Kubricka a mnoha dalších. Samozřejmě v originále, pokud tím jazykem mluvím, nebo s titulky. Z české produkce mě v posledních letech zaujal jen seriál Čtvrtá hvězda. Sice nedosahuje kvalit britského Fawlty Towers, ale zase je kulturně bližší.

  Ad Kuruteku a další dětská tvorba - tohle zrovna komouši neměli moc důvodů zašlapat do země. Na rozdíl třeba od filmů Ucho a Skřivánci na niti, které dost vypovídaly o své době.

  Ad mi připadá, že některým režisérům (Menzel) ta cenzura byla spíš ku prospěchu - jo, to bylo fakt super. Komise posuzovaly společenskou vhodnost všeho od filmů, přes divadelní představení až po vystoupení písničkářů.

  Ad žral jste někdy jahody z supermarketu (a porovnal z domácími ze zahrádky)? - jistě. Některé jsou velmi dobré, jiné nestojí za nic. Pokud nakoupíte například v Produits de France, můžete se na kvalitu spolehnout. Na rozdíl od doby za komančů máte obrovský výběr všeho, v různých cenových hladinách, a samozřejmě v různé kvalitě.