Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Nova linuxova distribucia od Atrament - Neschopnost autora této distribuce vytvořit odstavec gramaticky správného...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 10. 2011 0:37

  Atrament (neregistrovaný) ---.newt.cable.virginmedia.com

  Neschopnost autora této distribuce vytvořit odstavec gramaticky správného textu, je sice trestuhodná, nicméně v tomto případě jsou tu jiné věci hodné zamýšlení.

  Především neznalost Archlinuxového pacmana (a Archu vůbec) poukazuje na VELMI slabý přehled o světě současných linuxových distribucí. Čekal bych, že někdo, kdo se pustí do vlastní distribuce bude mít všechny ostatní větší distribuce vyzkoušené a tu svoji tvoří, protože s ani jednou nebyl spokojený. Tento projekt na mně ale působí jako projekt někoho kdo si loni na podzim nainstaloval Slackware, do března se v něm hrabal a pak si řekl, že to nějak není ono, že to zkusí sám po svém.

  Nyní tedy má zřejmě funkční instalátor a 'repozitář' s pár kusy aplikací. Nabízí se přehršel otázek - Jak si představuje ten vývoj distribuce dál? Hodlá kompilovat všechen soft sám? Nebo spoléhá na to, že když dodal rpm a installpkg, že si budou uživatelé tahat soft především z repozitářů jiných distribucí? Pokud hodlá udržovat repozitář s vlastnoručně kompilovaným softwarem, jak to bude s jeho aktualizacemi a bezpečnostními updaty? Jaký bude vývojový cyklus distribuce? A hlavně - čím bude jeho distribuce odlišná od ostatních a proč by ji měl někdo chtít používat?

  Z webovek tohoto projektu jsem získal pocit, že autor si tyto otázky nepoložil. Ale měl by si uvědomit, že funkce distributora nespočívá v pouhé instalaci, ale především v následné průběžné aktualizaci a opravě chyb. A ruku na srdce, autor rozhodně nevzbuzuje důvěru, že by tuto funkci dokázal naplnit...