Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Nova linuxova distribucia od javatar - Gramatika mě (v tomto konkr. případě) nevytáčí, vlastní...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 9. 2011 22:37

  javatar (neregistrovaný) ---.mafra.cz

  Gramatika mě (v tomto konkr. případě) nevytáčí, vlastní repository system - proč ne, ale nějak mi schází informace, kterou považuji za poměrně zásadní u práce takového rozsahu, a kterou jsem nenašel ani v příspěvku tady na rootu, ani na autorových webovkách, a to: K ČEMU TA DISTRIBUCE SLOUŽÍ? Nebo proč ji autor vytvořil, ať už teď slouží k čemu chce... (naučit se linux tvorbou distra "from scratch", spec. nástroj typu fw, router, fileserver... vímjáco). I kdyby tím důvodem bylo "jen tak", ta informace mi tu prostě schází.

 • 1. 10. 2011 22:49

  Ondřej Surý

  Myslím, že odpověď je jednoduchá. Autor potřeboval zabít volný čas, jinak to k ničemu není... je to jen další toy projekt, který je v podstatě užitečný jen pro autora.

  Správa balíčků a distribuce není jen "zkompiluju to dohromady a ono to nějak bude fungovat"... ono je to všechno zábava do té doby, kdy to ladíte na svém počítači a nemáte žádné jiné uživatele, kteří si stěžují, co všechno nefunguje.

  Každopádně tuto aktivitu nezavrhuju per se, autor se na tom něco naučí, třeba i pošle nějaký ten patch do upstreamu, a příště udělá něco opravdu užitečného.