Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Nova linuxova distribucia od Blaazen - Čtení některých reakcí musí autorovi vyloženě brát chuť...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 10. 2011 2:00

    Blaazen

    Čtení některých reakcí musí autorovi vyloženě brát chuť do další práce, tak něco pozitivnějšího:

    Že nám nesdělil, kam chce vývoj dál posunout ? I cesta může být cíl, má
    hotový kus práce, dál se uvidí, podle toho, co zvládne a co budou uživatelé a on sám chtít.

    Že sám nezvládne spravovat vlastní repozitář, bugtracker, akualizace ? Možná právě proto sem píše, jestli se někdo nepřidá do týmu. Táhnout to sám je sebevražda.

    Že autor dělá gramatické chyby ? Možná má nějakou tu dysgrafii nebo něco podobného, to mívají i inteligentní a nadaní lidé.

    Že nezná pacmana ? Zvláštní, nicméně vzhledem k počtu distribucí asi sotva mohl všechny poznat a vyzkoušet.

    Za sebe přeju hodně úspěchů, můj tip je, že nyní jsou hodně žádané takové ty lightweight okenní manažery (LXDE apod.), to by mohla být zajímavá alternativa (KDE a Gnome je všude).

  • 2. 10. 2011 3:02

    Atrament (neregistrovaný)

    Vždycky si může nechat ty propagační materiály nějakým známým opravit.

    Nepromyšlenost takovýchto základních věcí je pro mně jakožto potenciálního uživatele jediný signál - nepouštět se do toho, protože to dost pravděpodobně velmi rychle skončí v okamžiku kdy autor přijde na to kolik práce to obnáší, a přestane ho to bavit.

    Myslím si, že Arch patří do takové té základní skupinky 'velkých' distribucí, o které by každý vývojář nějaké distribuce měl mít přehled. Těchto distribucí není tak moc aby si je nemohl vyzkoušet všechny(dají se spočítat na prstech rukou průměrně šikovného dřevorubce). Ty zbývající stovky 'distribucí' jsou většinou jenom různé deriváty těchto velkých distribucí (jinak obarvené Ubuntu s nějakým cool wallpaperem).

    Taky bývá dobrým zvykem při pojmenovávání jakéhokoliv projektu nejprve nápady zkoušet vygooglit, zda už to někdo někde nepoužil.

    Rozhodně nechci autora od jeho práce odrazovat, je to jeho čas, který tomu věnuje a má na to plné právo. Ale pokud to má k něčemu vypadat a chce přilákat nějaké uživatele tak si prostě musí vytyčit nějakou strategii a zapracovat na propagaci...

  • 3. 10. 2011 8:51

    shade

    > Že sám nezvládne spravovat vlastní repozitář, bugtracker, akualizace ? Možná právě proto sem píše, jestli se někdo nepřidá do týmu. Táhnout to sám je sebevražda.

    Nemá smysl ovšem předstírat, že se jedná o "novou linuxovou distribuci".

    > Že autor dělá gramatické chyby ? Možná má nějakou tu dysgrafii nebo něco podobného, to mívají i inteligentní a nadaní lidé.

    Kdyby autor měl dyslexii/dysgrafii, tak si docela směle troufám tvrdit, že by měl problém i s vytvořením "distribuce". Poruchy učení nejsou specifické jen pro jeden konkrétní jazyk, pokud jedinec trpí dysgrafií, tak pro něj programování bude znamenat stejně zvýšené úsilí jako používání mateřského jazyka. A ano, jak píše někdo v příspěvku níže, tak pro dysgrafiky je obtížné (až bolestivé) hlavně psaní rukou.

    Ač je mi to vzhledem k "distribuci" jedno a rozhodně nemám v plánu dělat "grammar nazi", tak nesouhlasím s tím, že by se obecná neznalost gramatiky či lenost ji používat měla omlouvat specifickými poruchami učení. Je to dost nefér vůči všem, kteří těmito poruchami opravdu trpí.

  • 4. 10. 2011 9:01

    kozec

    > Kdyby autor měl dyslexii/dysgrafii, tak si docela směle troufám tvrdit, že by měl problém i s vytvořením "distribuce". Poruchy učení nejsou specifické jen pro jeden konkrétní jazyk, pokud jedinec trpí dysgrafií, tak pro něj programování bude znamenat stejně zvýšené úsilí jako používání mateřského jazyka.

    To je ovsem nezmysel. Sam som dyslektik a bez problemov programujem v niekolkych jazykoch. Gramatiky programovacich jazykov su totiz proti tym prirodzenym sialene primitivne a na chyby si neustale upozornovany.

  • 4. 10. 2011 16:07

    shade

    Dobře, možná jsem to trochu přehnal s tím srovnáním :). Hledal jsem (a nenašel jsem) nějakou studii, která by se zabývala dysgrafií při programování, takže asi máte pravdu v tom, že programování je snazší díky konzistentní gramatice a nástrojům, které ji kontrolují. Nicméně se domnívám, že pořád platí to, že i programování pro těžkého dysgrafika bude znamenat větší úsilí než pro člověka bez dysgrafie. A na překlepy v přirozených jazycích taky existují nástroje.

    P.S.: Nejsem Slovák, takže nedokážu zhodnotit vaši gramatiku, nicméně mi zrovna tento váš příspěvek přijde oproti původní zprávičce v pořádku. Ale sem jsem se vůbec nechtěl dostat, původní příspěvek je mi jedno, jen se bráním tomu vysvětlovat něco specifickými poruchami učení, když jako vysvětlení stačí nezájem nebo lenost.

  • 4. 10. 2011 20:53

    kozec

    O kolko viac usilia je potrebne neviem posudit, mam skusenosti len z jednej strany. Ale nevidel by som to prilis blede, ono je pri programovani samotne "kodenie" ta najmenej narocna cinnost, naviac sa riadi podla prisnej logiky. A to sa o Slovencine neda povedat ani v najtazsom stadiu opilosti ;-)