Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Novinář vyhozen za negativní recenzi hry od LO - Proboha jaká svoboda slova? Vždyť jste úplně mimo...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 12. 2007 21:35

  LO (neregistrovaný)
  Proboha jaká svoboda slova? Vždyť jste úplně mimo kontext. Svoboda projevu se týká toho, že nesmíte být stíhán za svůj projev (což mimochodem ani v západní společnosti neplatí - viz rasisté, fašisté a další, kteří se vyjadřovat nesmějí - svoboda projevu by neměla vyjímat "nevhodné" projevy). Nic víc, nic miň. Pokud se s vámi někdo odmítne bavit nebo s vámi dělat business, protože se mu vaše názory nelíbí, je to jeho plné právo.

  Vydavatel má svůj časopis, a má zaměstnance, které úkoluje (třeba "napiš recenzi"). Zaměstnavatel má také právo se zaměstnancem z jakéhokoliv důvodu rozvázat pracovní poměr (v ČR je to trochu jinak), nebo ukončit spolupráci s kontraktorem, není-li to smluvně ošetřeno jinak (to je u nás stejné).

  Můžeme diskutovat o tom, jestli je správné, že Gamespot vyhodí redaktora kvůli recenzi. Je také etickou (nikoliv právní) otázkou, jestli vydavatel hry může tlačit na Gamespot.

  Recenzi jsem viděl na youtube (http://www.youtube.com/watch?v=aBD0cUeeEQc). Osobně mi připadá amatérská, a hru od začátku do konce haní. Recenzent se nesnaží hru představit, ale očernit, a je to vidět. Vlastní hra vypadá jako běžná střílečka, s kooperativním módem (který ve dnešních PC hrách podle mě dost chybí). Chápu vydavatele, že se mu taková recenze nelíbí, a chápu Gamespot, že je s Gerstmannem nespokojený. Pokud to není první podobný kiks, asi bych ho také vyhodil.

  Jiná recenze té samé hry: http://www.youtube.com/watch?v=BAxJXPMTaEE