Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Novinář vyhozen za negativní recenzi hry od anonym - Lidé žijí často v naivní představě, že novináři...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 12. 2007 22:59

    anonymní
    Lidé žijí často v naivní představě, že novináři píšou nezávisle, tzn. zcela dle vlastního svědomí, a popisují reální svět. Dlužno dodat, že toto vidění světa sami novináři mohutně podporují svými hláškami, jak jsou nezávislí, hlídací psi demokracie apod.

    Ve skutečnosti je to samozřejmě tak, že koho chleba jíš, toho píseň zpívej a nic jako svobodné zveřejňování svých názorů neplatí. Čest výjimkám. Novináři velmi často nepopisují svět, ale vytvářejí svou vlastní virtuální realitu. Každý, kdo o tomto pochybuje, by si měl přečíst nějaký novinářský článek z oboru, ve kterém se vyzná. Najde tam pravděpodobně tolik chyb, nepochopení a nesmyslů, že se bude sám divit. A nechť si představí, jak "na úrovni" jsou ty články, které jsou mimo jeho obor.

    Je bohužel logické, že ti, co novinářům na hlášky o jejich "nezávislosti a nezaujatosti" naletěli, teď mají pocit, že se děje něco zcela výjimečného, co ohrožuje svobodu slova a možná i demokracii. Prdlačku, děje se to dnes a denně, akorát ne tak okatým způsobem.