Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Nový malware ExpensiveWall obejde ochranu Google Play od Jarda_P - No, spousta z těch aplikací se se zakázáním...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 9. 2017 15:31

    Jarda_P

    No, spousta z těch aplikací se se zakázáním přístupu k něčemu smíří. A pokud ne, jsou holt dvě možnosti. Buď nenechat programátory zvykat na to aby si ty přístupy vyžadovali a odmítat takové aplikace, nebo si flashnout ROM s privacy guard, přístupy nedat a nechat aplikaci ať si myslí že ho má.

    To je hezke, ale vetsina founu moznost nastaveni prav nema, protoze to moudry Guugl z Androidu vykopal, aby tak zajistil co nejvetsi deravost te sracky. Nevim, jak je na tom posledni Android, ale founu, kde prava neni cim nastavit, jsou miliony a jeste tu nejakou dobu budou. A stale jeste se proavaji founy se vselijakymi prastarymi Androidy. Na vetsinu founu neni alternativni ROM, rada jich nejde rootnout a vetsina useru flashovat nebude a vetsinou ani neumi.

    Krome toho, kdyz ta moznost nude, vetsina lidi nebude prava nastavovat, protoze tomu nerozumi a navic je to opruz. Lidi chteji nejake "just works", ne Tamagochi, kde porad museji neco nastavovat, coz je presne to, cim nejrozsirenejsi cednikovy OS pro mobily a tablety je.