Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Nový šéf Mozilly má problém. Podpořil zákaz homosexuálních sňatků od Seti - Tak jak je to, dítě se "ozve", nebo...

 • 28. 3. 2014 11:58

  Seti (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz

  Tak jak je to, dítě se "ozve", nebo je z něho neplnohodnotný jedinec? A co si vlastně pod tím mám představit?

  Důvěra má se svatbou pramálo společného. Svatba pro mnohé znamená, že po ní jsou svoji "oficiálně", jak před světem, tak sami před sebou. Pořád si myslím, a nikdo mi zatím nedokázal opak, že pokud spolu chtějí lidé žít, žádný institut manželství k tomu nepotřebují, a naopak, žádný papír jim nezaručí, že jsou svoji navěky. Sám píšete (a já s tím souhlasím): "Když to nevyjde, sbalí si pět švestek a odejdou." Je to prostě jednodušší, není potřeba řešit před soudem nějaký rozvod. Nesouhlasím ale s tím pokračováním, protože zklamání přijde z každého rozchodu. Nechci tvrdit, že svatba není pro některé nějakým slibem či závazkem i vůči sobě a partnerovi, ale takových evidentně valem ubývá, protože jim začíná docházet, že závazkem je už samotná skutečnost, že spolu žijí v jedné domácnosti jako partneři. Pokud si dva něco slibují, slibují to jeden druhému, k tomu žádnou oficiální svatbu nepotřebují.

  "Člověk by měl žít v souladu s přírodou, ale aby tomu tak mohlo být, je třeba občas do ní nakouknout. Sama příroda nám ukazuje, jak věci fungují, či nefungují. A to by se mělo plně akceptovat!"

  A jak myslíte, že to v té přírodě chodí? To jenom lidé se svými předsudky řeší takovéhle pseudoproblémy.