Hlavní navigace

Názor ke zprávičce NYTimes: Google zkusí chytré brýle znovu, ale budou jiné od Lael Ophir - Ad to by totiz ty soubory na CD...

  • 10. 2. 2015 22:45

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

    Ad to by totiz ty soubory na CD musely byt razeny sekvencne, v poradi, v jakem je chce instalator - a to má být problém?

    BTW proč je špatně nejprve soubory dát do dočasného adresáře? Představte si že třeba upgradujete nainstalovaný OS, a v půlce zjistíte že je médium nečitelné. Pokud jste nejprve kopíroval soubory na HDD, a pak je až přeházel do cílových adresářů (což má mimochodem velmi nízkou režii), tak jste vyhrál. Samozřejmě rozumím tomu, že na Linuxu když instalace nebo upgrade selže, tak se nic nevrací do původního stavu, a máte vymalováno.

    BTW2 nejspíš se bavíte o době kdy na rootu vycházely oslavné články na distra Linuxu jako ideální náhradu Windows 9x, s komentáři "instalace naprosto bez problémů, akorát jsem pak musel změnit tenhle skript, dopsat támhle konfiguraci a doinstalovat tyhle balíčky". Z té doby si vybavuji první GUI instalátory dister. Jeden házel chyby když člověk během výběru komponent stisknul tlačítko Back, další měl rozpadlou češtinu už v následujícím dialogu po výběru jazyka... Jo, to byly časy. Tehdy dokonce někteří lidé věřili na Rok Desktopového Linuxu ;)